17.09.2014

DOBBLENad morzem dziewczynki poznały Jagodę. Jagoda miała 5 lat i siostrę Teresę. Bardzo  fajne rezolutne dziewczynki. Jagoda miała coś jeszcze. Fantastyczną grę Dobble, w którą często grała razem z dziewczynkami, a na plaży do gry dołączałam również i ja.
Postanowiłyśmy zaopatrzyć się w taką samą i ku naszej uciesze znalazłyśmy ją w Empiku. Ku jeszcze większej uciesze, znalazłam ją również na stronie SMYKA w promocyjnej cenie i tam też dokonalam zakupu (promocja trwa do jutra, więc gdyby ktoś chciał radzę się prędko decydować, chociaż na allegro też można ją dostać w bardzo arakcyjnej cenie).

"Dobble  to 50 symboli  na 55 kartach, po 8 symboli na karcie. Pomiędzy dwiema dowolnymi kartami jest tylko jedn wspólny symbol i to Ty musisz zobaczyć który". Karty włożone są do niewielkiego metalowego pudełeczka, które można wrzucić do torebki i wszędzie ze sobą zabrać. Grać można wszędzie! My ostatnio z Klarcią umilałyśmy sobie w ten sposób czas czekając na Polę, aż skończy zajęcie taneczne. Gramy też codziennie w domu: we dwie, we trzy, a nawet w czwórkę. Jednak najwięcej śmiechu mamy z Poli, która strasznie przezywa i przy każdy zauważonym symbolu krzyczy tak głośno, że my aż podskakujemy ze strachu ;)

"Żadna inna gra nie rozrusza towarzystwa tak jak Dobble. Żadna nie jest tak prosta i nie daje tyle zabawy w ciągu tych kilku minut! Rozgrywka jest bardzo szybka, emocjonująca, przy stole dużo się dzieje, każdy krzyczy starając się jakoś nazwać pasujące obrazki i być przy tym szybszym od innych graczy".

Pudełko zawiera również zasady gry, a tam wskazówki jak grać w pięć różnych mini gier.
Grając w Dobble ćwiczymy refleks i spostrzegawczość.

Naprawdę polecam Wam! Gra bardzo prosta i bardzo przyjamna :)

Tu dowiecie się więcej DOBBLE3 komentarze:

  1. faktycznie fajna. ja właśnie niedawno zauważyłam, że te gry które mamy Agatce się już znudziły i dawno nie kupowałam nowych. Więc za tą też się rozejrzę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Te bransoletki na rękach dziewczynek? Sama je robisz?
    U mojej małej to jest hit sezonu w szkole, a ja nie wiem skąd wszystkie damy je mają...

    OdpowiedzUsuń