22.09.2013

WYCIECZKA22 września - EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU :)
(lub imieniny Tomasza - jak kto woli :) )
Dla nas to był idealny pretekst, aby wyruszyć "w miasto" zupełnie inaczej niż zazwyczaj, czyli komunikacją miejską - za darmo! Dla dzieci poruszających sie głównie autem, taka podróż to prawdziwa przygoda, ale chyba jeszcze większa dla nas - rodziców.
"Pola usiądź! Klara nie wierć się! trzymaj nogi przy sobie! przewrócisz się!". W połowie drogi zaczęłam się zastanawiać "co mnie podkusiło?!". Ale najciekawsze było dopiero przed nami. Metro. Ponieważ moje dzieci jeszcze nigdy nie jechały ani metrem, ani pociągiem postanowiliśmy zrobić im tą przyjemność i "zaliczyć" to pierwsze. Boże, ile ja tam nerwów zjadłam - wszystko dzięki Klarze, która biegała pomiedzy peronami, a ja oczyma wyobraźni widziałam jak się przewraca i upada na tory ... i .... same wiecie. Koszmar! Do tego ta duchota i ścisk! Poprostu bomba! No ale najważniejsze, że dziewczynkom się podobało - całą podróż spędziły .... z nosami przyklejonymi do szyby! patrząc przez okno! W metrze! Ja bym dawno pawia puściła, a one ... one były szczęśliwe :)
Po wyjściu z metra spacer ulicami Warszawy, przerwa na pączki, zwiedzanie róznych zakamarków (strasznie to lubię, strasznie!) i późnym wieczorem powrót do domu - połączony z drzemką w auobusie.
Lubię takie wycieczki, kiedy wspólnie oglądamy, zwiedzamy i poznajemy. No lubię strasznie  :) (już słyszę moją mamę, która mówi - "dziecko jak można lubić coś strasznie? mówi sie bardzo, nie strasznie!").
Pola w spodniach ... Pepco (wyprzedaż 9,90 zł!) :)
czapeczce H&M (wyprzedaż 5 zł!)
conversach
bluzie i kurtce które dostała kilka lat temu
Klara w bluzce Maybe4baby
spodniach Next (po Poli)
kurtce H&M (po Poli)
conversach


Od kiedy czyta, zatrzymuje sie przy każdym słupie z ogłoszeniami :)

"Mamo! zrób mikoniecznie zdjęcie z metrem!"

8 komentarzy:

 1. fajne fotki i pomysł na spędzenia dnia :) Ja bardzo lubie się powłóczyć po mieście, tylko właśnie tak rzadko jest okazja. A co do Pepco to warto je monitorować, bo czasem są rarytaski za 9 zł!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja po zakupie spodni w panterkę na pewno będę do Pepco zaglądała częściej :) no fajnie tak się powłóczyć .... oj fajnie i tyle ciekawych tematów do rozmów się pojawia ..... ;)

   Usuń
 2. Uwielbiam Pole!! Jest urocza! A czapke ma rewelacyjna!! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny post i widać po zdjęciach, że Pola rewelacyjnie się bawi.

  OdpowiedzUsuń
 4. żebyś ją zobaczyła w metrze! :) tam to była radocha! jejku, jak to nie wiele czasem trzeba żeby zrobić dzieciom przyjemność :) Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 5. oj dzieciaki uwielbiają środki lokomocji miejskiej :) ja będąc u mamy zawsze muszę zaliczyć tramwaj!i ciągle ta sama radość
  Super fotki :*

  OdpowiedzUsuń
 6. no, no, no - a Pola jak zawsze "miód malina" :)

  OdpowiedzUsuń