14.07.2013

WARSAW FASHION STREET - CHILDREN FASHION SHOW

 
Warsaw Fashion Street - święto mody, kultury, sztuki i muzyki. Organizatorem projektu Warsaw Fashion Street jest Pani Dorota Wróblewska - producentka pokazów i promotor mody, kultury i sztuki. Za Warsaw Fashion Street otrzymała statuetkę Doskonałość Mody Twojego Stylu gdybyście chcieli dowiedzieć się więcej o tej charyzmatycznej kobiecie odsyłam na jej blog http://dorotawroblewskablog.pl/ - to ona wybrała projektantów, którzy w tym roku mogli zaprezentować swoje kolekcje podczas pokazu.

Ja ze względów oczywistych skupie się na Children Fashion Show, tylko … od czego zacząć …? Tyle wrażeń, emocji, pięknych kolekcji, kolorów, wzorów, ludzi małych i dużych. Gdybym chciała wszystko opisać tak jak należy, ze trzy dni musiałabym pisać. Postaram się opisać wszystko krótko i po kolei.
Kiedy w końcu w strugach deszczu dotarłyśmy na miejsce, udałyśmy się w kierunku naszej ekipy :) Ekipy, która tego dnia miała prezentować markę Liczi. Dla nas była to pierwsza styczność ze strojami – dzieci widziały ubrania na przymiarkach, ale dla nas, rodziców był to pierwszy raz. I tu wielkie uznanie dla projektantki Zuzanny Hofman. Ubrania nowoczesne, wygodne, odważne w pięknych intensywnych kolorach, ale bliżej na ten temat za chwilkę. Jak po kolei to najpierw kilka zdjęć z backestagu i nie mogę tutaj nie wspomnieć o reżyserce pokazu czyli znanej chyba wszystkim Katarzynie Sokołowskiej. Osoba niezwykle pogodna, uśmiechnięta, robiąca ogromne pozytywne wrażenie – bynajmniej na mnie takie zrobiła. Tak zwana kobieta z … jajami, po prostu.
No i czas zacząć FASHION CHILDREN SHOW.

Jako pierwsza startuje Kinga Calik ze swoją autorską kolekcją. Stroje bardzo eleganckie, stonowana kolorystyka, proste kroje całości dopełniają urocze kuferki.
„Ubrania przeznaczone dla dziewczynek w przedziale wiekowym 6 do 9 lat. Przedmiotem kolekcji są dylematy młodej damy i jej pierwsze świadome wybory”.Następnie pokaz kolekcji dziecięcej Barbie i Monster High.Akcja " Spełnionych Marzeń" z udziałem gwiazd – ENDO. W pokazie wzięły udział dzieci po przebytych chorobach onkologicznych podopieczni Fundacji Spełnionych Marzeń - a towarzyszyły im znane aktorki: Małgorzata Foremniak, Estera Lussato, Anna Dereszowska, Anna Korcz, Katarzyna Zielińska, Katarzyna Glinka, Anna Samusionek, Agnieszka Włodarczyk, Agnieszka Więdłocha, Maja Hirsh oraz Iza Kuna. Jak widać na zdjęciach wszyscy wystąpili w t-shirtach firmy Edno – specjalnie na tę okazję przygotowanych. Pokaz był bardzo wzruszający. Moją szczególną uwagę – oprócz oczywiście dzieci biorących w nim udział - przykuła Małgorzata Foremniak – jak zwykle roześmiana i szalona.


Pokaz kolekcji BUMBLEBEE
„Na polskim rynku odzieżowym pojawiła się nowa marka ubranek dziecięcych Bumblebee, idealnie odpowiadająca na zapotrzebowanie wymagających rodziców, którzy cenią sobie nie tylko precyzję wykończenia, wygodę i jakość, ale przede wszystkim uśmiech na buziach swoich pociech. Szczegółowe informacje oraz zdjęcia ubranek znajdują się na stronie www.bumblebee.pl " źródło sophisti.pl


Pokaz kolekcji LOF JU
„Marka LOF JU powstała z myślą o ubraniach dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat. Nasze projekty podkreślają indywidualizm małych klientów, wypełniając lukę na rynku. Nasze ubranka są modne, eleganckie i uszyte z dobrej jakości materiałów - wyróżniające się dbałością o każdy detal. Atutem LOF JU jest również niepowtarzalność tworzonych projektów. Każdy, kto szuka ubrań na wyjątkową okazję takie jak komunia, teatr, przedstawienie, eleganckie przyjęcia znajdzie u nas bogatą ofertę, również szycia na miarę” to tak w skrócie na sophisti.pl
Od siebie powiem tyle, że ubranka naprawdę bardzo eleganckie i robiące spore wrazenie, ale zdecydowanie na mega wyjście (może Bal Debiutantek - mam na myśli długą suknię ;) )


poznajecie? vivi & oli ;)

Pokaz kolekcji LICZI!!!!!!!!!!
A tak o Liczi możemy przeczytać na hotmag.pl
„Liczi to nowa marka odzieżowa, specjalizująca się w modzie dziecięcej. Prostota i umiar wyróżniają markę spośród innych. Liczi proponuje ubrania dla dzieci z silną osobowością, nie podążających za tłumem, tylko idących własną ścieżką.
Marka traktuje dzieci bardzo poważnie, dlatego nie ma w niej miejsca na stereotypowe podejście, czyli niemowlęcy róż dla dziewczynek, a ciepły błękit dla chłopców. Priorytetem podczas projektowania kolekcji jest wygoda i praktyczność ubrań.
Bardzo ważnym elementem kolekcji są autorskie buty, które również są rękodziełem. Największą zaletą marki jest to, że w każdej rzeczy czuć duszę twórców i serce, które włożyli w pracę nad kolekcją. ”
A tak sama projektantka
„Moim głównym założeniem podczas projektowania, było wzbudzenie u odbiorców uśmiechu. Ktoś wyjątkowy ostatnio mi powiedział, że z widzem, publicznością powinniśmy dzielić się tym, co w nas najlepsze. W pełni się z tym zgadzam. Dlatego kolekcja Striped Seriously to ubrania żywe, pełne wigoru. W kwestii barw, dobrałam odcienie intensywne, współgrające ze sobą. Dziełem sztuki są ręcznie robione buty! Klasyczne, skórzane sztyblety. Nie ma w nich żadnego gotowego elementu! Możliwość obserwacji procesu powstawania tych bucików była dla mnie niesamowitym doświadczeniem. Wszyscy, którzy przyjdą na Warsaw Fashion Street, na wybiegu zobaczą śliczne małe modelki w stylizacjach Liczi zarażające pozytywną energią (…)Głównym mottem naszej marki jest „traktujemy dzieci bardzo poważnie”. Uciekam od tak zwanych słodkich, stricte dziecięcych i stereotypowych rozwiązań. Szukam czegoś, czego nie ma. Moja moda to moda dla dzieci z silną osobowością, nie bojących się wyglądać oryginalnie. Zaznaczam – oryginalnie nie znaczy dziwnie! Zdecydowanie nie podążam za trendem przesadnej awangardy. Liczi to prostota i umiar. Konstrukcje ubrań wydawać by się mogły banalne, a jednak są rzadko spotykane”.


To tak w wielkim skrócie i na skróty ;) o Children Fashion Show - naszymi oczami. Wypadałoby jeszcze napisać o tym wszystkim co działo się później, ale jak jesteście ciekawe to wszystko znajdziecie np. na sophisti.pl - ja sobie daruję, bo musiałabym spędzić przy komputerze jescze parę dni.
Cieszę się, że mogłyśmy wziąć udział w tym wydarzeniu, może jeszcze kiedyś Pola wróci na ten wybieg ;) kto wie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz