12.07.2013

NA ŁONIE NATURY I ..... O ZUZU (przeniesiony)Zuzu nie ma zabawek.
Zuzu – jeden z bohaterów książki „Dzieciaki świata”.
To czym bawi się Zuzu? – pyta mnie Pola.
Kamykami, patykami, piaskiem i maleńką kozą, którą tata mu wystrugał z drewna.
Ale jak to? I nie ma pluszaków? Ani samochodzików? Ani lalek, ani książek??? Biedny Zuzu … mówi moje zamyślone dziecko rozglądając się po pokoju.
A później wyjeżdżamy na weekend – planujemy spędzić go tak, jak nie jest to nam dane na co dzień, mieszkając w dużym mieście, czyli woda, łąki, las. Pola pakuje plecak z „niezbędnymi” drobiazgami: kilka monsterek, pluszaczek, kredki, malowanka, mp4. I co się okazuje na miejscu?
Że do plecaka nawet nie zagląda.
Właściwie dwa dni spędzamy na łonie natury i przez ten czas moje dzieci fantastycznie bawią się ganiając po łące, szukając ślimaków, robiąc wianki z kwiatków i chlapiąc się wodą ze studni.
I nagle okazuje się, że Zuzu wcale nie musi być nie szczęśliwy, nie mając tych wszystkich zabawek, bez których nasze dzieci … też mogą się obejść …
Spędziłyśmy super czas, czerpiąc radość z otaczającej nas przyrody, obserwując Stefana (ślimaka), wspinając się na drzewa (gwoli ścisłości to Pola się wspinała) i wylegując się na słońcu.
Było pięknie.
Już nie mogę się doczekać kiedy znowu zrobimy sobie taki „wypad”, kiedy w odstawkę pójdą sklepowe zabawki, a my znowu będziemy ganiać boso po trawie i bawić się w chowanego w krzakach.
****************************
Za to jutro … jutro czeka nas świetna zabawa z okazji Dnia Dziecka z naszą agencją Andy Max. Kto ma ochotę niech przybywa do Złotych Tarasów – zapowiadają całą masę atrakcji. A kto nie może przyjechać, wieczorem może liczyć na fotorelację w naszym wydaniu ;)
*****************************
Stefan :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz