12.07.2013

MABY4BABY I DZIECIAKI ŚWIATA (przeniesiony)Dziś, przy okazji „prezentacji” wyśmienitych, jak dla mnie, bluzeczek maby4baby chcę Wam polecić pewną książkę.
„Dzieciaki świata” autorstwa Martyny Wojciechowskiej.
I od niej zacznę.
„Jak to jest być żywą boginią i mieszkać w pałacu w Nepalu, dlaczego najlepsi biegacze świata rodzą się w Etiopii, gdzie można spotkać kobiety, których szyje są 3 razy dłuższe niż nasze, albo w jakim kraju dzieci żyją w pływających wioskach. I wreszcie, czy to prawda, że w Afryce buduje się domy z kup krowy. O tym wszystkim opowiedzą dzieciaki; Matina, Lien, Mali, Zuzu i Merbatu bohaterowie tej książki. Poznając ich przygody, troski i radości wasze dzieci poznają jednocześnie inne kultury, obyczaje, tradycyjne wartości i sposoby życia. A dzięki temu uczą się tolerancji i wrażliwości. Ręczę, że te opowiadania dostarcza wam mnóstwa tematów do arcyciekawych rozmów z dzieciakami. Będziecie zaskoczeni ich inteligencją i wrażliwością.” - źródło empik.
A tak sama autorka:
„(…) Jedna jest o ludziach i o tym jak żyją dzieci w innych zakątkach naszego globu. O tym, że gdzieś w Nepalu mieszka piecioletnia Matina, która pewnego dnia zostaje żywą boginią. I cieszy się, ze będzie teraz taka ważna i będzie ubierać się w piękne suknie. A potem zaczyna rozumieć, jak trudno jest być zywą boginią, kiedy nie możesz śmiać się i bawić, a wszyscy tylko składają Ci pokłony. Napisałam też o ośmioletnim Mebratu z Etiopii, który marzy o tym, żeby zostać wielkim biegaczem i wystartować w olimpiadzie. A tymczasem musi pracować jako pucybut, bo jego rodziców nie stać na to, żeby zapłacić za szkołe, zeszyty i ołówki. (…) Te wszystkie historie są prawdziwe. Prawdziwe są też dzieci. Spotkałam je, zaprzyjaźniłam się z nimi, ich historie mnie poruszyły. Myśle, że często dzieci w Polsce – a być może i dorośli – nie mają pojęcia, jak wyglądają realia życia w innych zakątkach świata. I o tym jest pierwsza książka.”
(Druga to „Zwierzaki świata”, a jak chcecie przeczytać ciekawy wywiad z Martyna Wojciechowską nt. macierzyństwa to polecam wydanie specjalne Gali „Gala kids”. „Wychowanie dziecka jest z pewnością trudniejszą i wyższą górą niż Mount Everest” – tak mówi autorka książek)
Cena książki to 35 zł, ale w Empiku trwa akcja promocyjna i wybrane pozycje można kupić taniej o 25%, w tym właśnie opisywaną przeze mnie książkę.
Co do bluzeczek, to w sumie opinię na ich temat wyraziłam w ostatnim poscie, teraz tylko prezentacja fotograficzna.
Kto nie czytał posta to w skrócie powiem Wam tak: POLECAM.
Tak jak książkę.
Mnie urzekają swoją prostotą.

To z okazji Dnia Matki :)


A ja uwielbiam WAS!


bluzeczki - maby4baby
spodnie - KappAhl
buty - converse

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz