14.07.2013

KREATYWNE ZABAWY Z LILLA LOU (przeniesiony)Pamiętacie kim chciałyście zostać jak byłyście małe???
Ja pamiętam jak pani w podstawówce nas o to pytała, a ja powiedziałam, że chciałabym być stewardessą ;) Klasa wybuchła gromkim śmiechem – do dziś nie wiem co było w tym śmiesznego. Wyobrażałam sobie, ze tak jak stewardessa będę piękna, szczupła, miała na czerwono pomalowane usta, będę latał po świecie i biegle władała kilkoma językami. Poza czerwonymi ustami (i to raz na 5 lat) nic więcej się nie sprawdziło ;)
Trudno.
Co jakiś czas zadaję to pytanie Poli (no właśnie, jak Klara się obudzi muszę ją zapytać kim ona chciałby zostać).
Padają różne odpowiedzi, ale dwie z nich pozostają niezmienne – lekarz i projektantka mody.
Na marginesie powiem Wam, że jak była taka mała-mała to przez dłuższy okres czasu pytana co chciałaby najbardziej robić w życiu jak będzie duża odpowiadała ….. sprzedawać …. w Biedronce. Niby nic złego, ale jak każda mama trochę inaczej wyobrażam sobie moje dziecko w przyszłości. Ale ponieważ przede wszystkim wyobrażam ją sobie szczęśliwą, to odpowiadałam jej „ …. fajnieeee….. będę przychodziła do Ciebie na zakupy ….”
Na szczęście przeszło jej.
Uffffffffffffffff
Teraz chce być lekarzem lub projektantką mody.
I właśnie o projektowaniu ma być ten wpis.
A właściwie to o kreatywnych zabawach jakie umożliwiają nam kreatywne zeszyty Lilla Lou.
Wybór przeogromny tak więc i możliwości mnóstwo!
Do wyboru szkicownik hip-hop, mini street, Lilaki, bags, street look, designers i wiele wiele innych.
Nasz ulubiony zeszyt Creo z którym wycinamy, sklejamy malujemy i pozwalamy naszym dzieciom rozwinąć swoja wyobraźnię tworząc super zwierzaki.
Co dają nam takie zeszyty? To wszystko zależy od wieku dziecka.
Te mniejsze dzieci przygotowują do nauki pisania czy malowania, doskonalą swoje umiejętności manualne.
Starszaki mogą wykazać się posiadanymi już umiejętnościami, tworzyć niesamowite projekty ubrań, dodatków, fryzur czy makijaży. W szkicownikach zamieszczone są gotowe projekty, na których mogą się wzorować nasze dzieci. A projekty można tworzyć ze wszystkiego: wyklejać bibułą, materiałami, piórkami czy nawet plasteliną. U nas jednak prym wiodły kredki i brokat.
„Lilla Lou pozwala dziecku odkryć jego naturalny potencjał, stymulując do samodzielnego, twórczego działania. Podaje wskazówki i niekiedy gotowe rozwiązania, które sprawią, że mały twórca nie zniechęci się drobnymi potknięciami. Prowadzi za rękę po świecie tworzenia, rozwijając przy okazji małą motorykę, ucząc samodzielności w rozwiązywaniu zadań. W zeszytach skupiamy się na rozwoju takich cech jak motywacja, koncentracja uwagi i pobudzanie ciekawości, niezbędne do późniejszego samodzielnego poszukiwania wiedzy”.
My, rodzice, możemy aktywnie uczestniczyć w zabawie. Np. ja dzisiaj spędziłam bardzo fajny czas z moimi dziewczynami projektując, malując i wycinając. Korzystając z pięknej pogody, zaopatrzone w lody, wodę i ciasteczka udałyśmy się na podwórko niosąc w torbie: zeszyty Lila Lou, kredki, nożyczki, klej i kolorowe flamastry. Zasiadłyśmy z naszej podwórkowej altance i zaczęłyśmy zabawę. Początkowo byłyśmy we trzy, za to nasze zeszyty wzbudzały tak duże zainteresowanie i zachwyt innych dziewczynek, że po chwili było nas cztery, pięć, sześć i zabawę kończyłyśmy już w grupie siedmioosobowej (tyko stolik był za mały ;). Każda z nas miała inny pomysł na strój, każdy projekt był piękny, kolorowy i zupełnie inny!
Zeszyty tak bardzo spodobały się Poli i jej koleżankom, że po południu Pola znowu zapakowała w torbę niezbędne rzeczy – oczywiście zeszyty -, wzięła koc pod pachę i razem z koleżankami projektowały, tworzyły, śmiały się, a ja …. ja byłam spokojna widząc z balkonu moje dziecko zajęte twórczą pracą i spokojnie oddawałam się domowym obowiązkom ;)
Moja opinia na temat zeszytów jest bardzo pozytywna.
Polecam każdej dziewczynce tej małej i tej dużej.
Dziękujemy Lilla Lou :)*********************************************
Klara:
bluzka Cherokee
spodnie Next
opaska H&M
klapki Disney
Pola:
sukienka Next
sandałki Smyk (aktualna wyprzedaż)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz